Adwokat na bazie swojej edukacji i doświadczenia musi chronić stronę swojego własnego kontrahenta. Znakomity adwokat to taka osoba, która jest empatyczna a także potrafi zrozumieć sytuację drugiego człowieka. Ludzie pracujący w kancelarii są zobligowani do bezwzględnego przestrzegania tajemnicy adwokackiej.

Każdy adwokat może nam pomóc w dziedzinachsprawach prawa karnego a także cywilnego. W wypadku skomplikowanych spraw sądowych należy zasięgnąć specjalistycznej porady prawnej. Prawnik posiada szeroka wiedzę dotyczącą przysługujących klientowi praw, zdaje sobie sprawę jakie konsekwencje będą miały pewne kroki. Zwróci swojemu klientowi uwagę, jak należy zachować się w trakcie przesłuchań oraz rozpraw. Taka wiedza jest niezwykle pomocna i pozwala na obranie odpowiedniej linii obrony. Porada w kwestii prawa jest nie tylko i wyłącznie potrzebna w przypadku rozpraw sądowych, z porady można skorzystać przykładowo w sytuacji zawierania umów kupna domu czy innej nieruchomości. Taka porada umożliwia ominięcie niechcianych konsekwencji prawnych lub ratuje przed oszustwem.

Każda kancelaria oferuje poradę w różnorakich sprawach w dziedzinie prawa. Istnieją również kancelarie specjalizujące się w konkretnych działach prawnych. Na przykład adwokat rozwody zapewnia szybkie przeprowadzenie procesu podziału całego majątku. W sytuacji, gdy sąd uzna za konieczne udział adwokata w danej sprawie, to jest możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy radcy prawnego albo adwokata.

Źródło: https://krmp.pl/specjalizacje/porady-telefoniczne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *