Jednymi z podstawowych części stroju piłkarza są szorty oraz bluzka. Te wierzchnie okrycia powinny być luźniejsze, nie krępować ruchu, równocześnie nie hamując wydostawania się powietrza. Zatem strój piłkarza jest z przewiewnego materiału oraz gwarantuje odpowiednią wymianę termiczną. Bardzo często są one też znakiem rozpoznawalnym całej ekipy a także reprezentują barwy klubowe. Natomiast nie są to jedne jedyne elementy wyposażenia sportowca. Do gry niezbędne jest obuwie. Odpowiednie obuwie powinno być dopasowane przede wszystkim do warunków panujących na boisku. Rodzaj nawierzchni, pora roku, stopień zaawansowania zawodnika to najistotniejsze kwestie, które uproszczą dobranie właściwych butów czyli korków. W skład ekwipunku sportowego dochodzą też elementy spodniej garderoby.

Jak więc wygląda a także szczegółowo cechuje się termoaktywna bielizna dla zawodnika? Właściwie dlaczego musi być opracowana ze specjalnego tworzywa?Tego typu odzież przeznaczona jest do noszenia zarówno podczas treningów, jak i meczów czy różnego rodzaju rozgrywek. Jej zadaniem jest głównie odprowadzanie wytworzonego potu, nie zatrzymując go przy sylwetce. Dzięki temu piłkarz staje się jeszcze mocniej wydajny, wydolny oraz efektywny. Dzięki tego rodzaju detalom ciało piłkarza jest suche wręcz podczas wzmożonego zaangażowania. Bez odzieży termoaktywnej zawodnik będzie cały czas się pocił i nie zdoła zachować stosownej równowagi cieplnej, poprzez co w niespodziewanym momencie mięśnie ciała będą mogły się przegrzać lub za bardzo wychłodzić. Powoduje to zazwyczaj wszelakiego typu kontuzje, mikro urazy czy silny ból tkanek miękkich. Dużo z elementów tego rodzaju odzieży piłkarskiej oprócz tego wyposażona jest w specjalne elementy ochronne.By szczegół taki znakomicie funkcjonował, taka bielizna dla piłkarza powinna być dobrze dopasowana zarówno do przeznaczenia, warunków atmosferycznych, jak również czasu a także częstotliwości jej wykorzystania.

Decydując się na zakupienie tego elementu powinno się zwrócić uwagę na kilka niebagatelnych czynników. Są nimi głównie:

– typ oraz ilość szwów
– warto zainwestować w bieliznę bezszwową, która głównie dostarcza jeszcze większego komfortu użytkowania,
– styl materiału,
– wielkość, rozmiar
– bielizna musi nieco uciskać ciało piłkarza, jednak nie może powodować zbyt nadmiernego zatrzymania przepływu krwi.
– poziom elastyczności,- poziom odprowadzania potu, itp.

Odzież piłkarska składać się musi m.in z części termo aktywnych w postaci: legginsów, podkoszulek, getrów albo spodenek piłkarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *