Wielką popularnością wśród osób zajmujących się dekorowaniem w Polsce cieszy się styl minimalistyczny. We wnętrzach często rezygnuje się z nadmiernej ilości dekoracji. W pokojach przeważnie dominuje jedna lub dwie barwy, a pokoje zaopatrzone bywają tylko w najpotrzebniejsze meble. Dobór dekoracji do minimalistycznych wnętrz powinien być niezwykle przemyślany.

 

Doskonałym rozstrzygnięciem, żeby z gustem urządzić swoje mieszkanie jednocześnie przy przestrzeganiu wszelkich zasad odnoszących się do minimalizmu, jest zdecydowanie się na szkło dekoracyjne. Często w naszych polskich wnętrzach można dostrzec właśnie takie detale dekoracyjne, które są oparte na zastosowaniu naczyń i wazonów szklanych. Ich różnorodność kolorów oraz kształtów powoduje, że właściwie każdy, dosłownie najmocniej wymagający dekorator lub nabywca, wybierze coś dla siebie.

 

Szkło dekoracyjne jest częstokroć zrobiony z przezroczystego oraz bezbarwnego szkła. Taki wazon stwarza, iż naczynie to pasuje idealnie do każdego stylu użytego do aranżacji wnętrz. Dekoracyjne szkło jest przede wszystkim uniwersalne a także ponadczasowe. Ponadto cechuje się rozpiętym wachlarzem zastosowań – doskonale spisuje się w formie osłonki na kwiaty a oprócz tego roślin doniczkowych. Bezbarwne szkło dekoracyjne doskonale nada się także do przygotowania wyjątkowej leśnej albo morskiej kompozycji. Aby osiągnąć zamierzony efekt „lasu w szkle” należy warstwowo i z uwagą ułożyć wszystkie roślinki, kamyczki i inne drobne elementy, które razem stworzą oryginalną dekorację.

 

W sytuacji morskiej kompozycji – wystarczy tylko dać do wazonu ze szkła odrobinę piasku a także dodać do niego kamyczki, bursztynki a także muszelki. Z uwagi na to, iż w stylu minimalistycznym nie bierze się pod uwagę roślin, nie są one potrzebne. Wazon ze szkła sam w sobie jest dosyć elegancki i przykuwa wystarczająco niesłychanie dużo uwagi. Idealnie wpasowuje się w styl minimalistyczny każdego pokoju, niemniej jednak dzięki ogromnej gamie barw a także finezyjnych wzorów zdołamy dobrać znakomicie naczynie do swych indywidualnych wymagań i  gustu. Niektóre wazony mają formę słojów, a kolejne przypominają beczki. Każdy z nich umożliwia zyskanie oryginalnego efektu aranżacyjnego. Prócz przezroczystymi wariantami szkła dekoracyjnego dostępne są też wazony w różnorakich barwach. Jednym z najbardziej nowoczesnych oraz częstokroć pożądanych przez klientów jest czarny wazon. W innowacyjnych wnętrzach króluje biel i czerń, dlatego czarny wazon to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić powiew świeżości do swoich wnętrz. Takie szkło dekoracyjne również posłuży do dekoracji każdego, mniej albo bardziej wymagającego, wnętrza.

 

Dekoracyjne szkło idealnie będzie się nadawać nie tylko do dziennego pokoju czy sypialni, niemniej jednak nawet do toalety lub kuchni. Szklany wazon to świetny pomysł dla jednostek, którym podobają się minimalistyczne wnętrza a także chcą iść z duchem czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *