Poprawianie zgryzu przeprowadza się teraz w całkiem prosty sposób, używając do tego różne odmiany aparatów ortodontycznych. Wyróżniamy wśród nich zarówno te zdejmowane, jak i stałe. Aparaty stałe są bez wątpienia znacząco lepsze. Ze zdejmowanych aparatów mogą zresztą korzystać wyłącznie maluchy, dlatego osoba dorosła, która cierpi na krzywy zgryz, od razu powinna rzucić okiem jedynie na ofertę aparatów stałych. Ta oferta została jednak w ostatnim czasie mocno zróżnicowana.

Ortodoncja poszła znacznie do przodu i dzięki temu zaczęła oferować osobom różne przyszłościowe rozwiązania na naprawę ich zgryzu. Dzięki takim rozwiązaniom na pewno każdy jest w stanie zafundować sobie wspaniały uśmiech. A ze krzywym zgryzem bez wątpienia należy zawalczyć. Nie jest on bowiem wyłącznie problemem estetycznym, bo oprócz tego, iż bez wątpienia pogarsza nasz wygląd, to przede wszystkim może destrukcyjnie oddziaływać na stan naszych zębów, osłabiając je i stają się przyczyną wielu innych kłopotów zdrowotnych.

Aparaty ortodontyczne zakładane na stałe pozwolą przywrócić zębom prawidłowe ustawienie i w taki właśnie prosty sposób korygują nasz zgryz. Budowa standardowego aparatu stałego zawsze będzie się składać z podobnych elementów, czyli przede wszystkim z zaczepów oraz małych pierścieni, których rodzaje dostosowywane są przez lekarza do uzębienia pacjenta. Te elementy przytwierdza się w późniejszym czasie do zębów na stałe. Pierścienie są w pewnym sensie stelażem, gdyż to one właśnie przymocowywane są do trzonowców umożliwiając aparatowi samodzielny ruch. W tego typu aparatach zasadniczą funkcję odgrywają także zamki. Swego czasu stałe aparaty ortodontyczne produkowano tylko i wyłącznie z metalu, jednak współcześnie każdy pacjent otrzymuje do swobodnego wyboru zamki wyprodukowane z całkiem innych, zazwyczaj bardzo dobrze prezentujących się surowców, czyli przede wszystkim ceramiki. Niektóre aparaty są wręcz niewidoczne na zębach. Wytwarza się je z przezroczystych drobnych części ceramicznych, jakich z większej odległości rzeczywiście nie da się dostrzec. To, jaki rozmiar ostatecznie będą mieć poszczególne zamki, zależy też oczywiście od wielkości zębów.

Na dzień obecny jednakże właściwie każdy nowoczesny aparat ortodontyczny jest na tyle eleganckim towarem, iż nikt nie powinien wykazywać żadnych obaw przed założeniem takiego urządzenia. Niektórzy ludzie mówią, że ma on wyjątkowy urok. Zdarza się, że potrafi stać się wręcz stylowym dodatkiem oraz fascynującym uzupełnieniem wyglądu. Zdecydowana większość osób zwraca szczególną uwagę na zła reprezentatywność krzywego zgryzu, lecz znacznie istotniejsze jest to, iż nieprawidłowe ustawienie zębów może prowadzić do wielu innych dolegliwości oraz problemów ze zdrowiem.

Zdarza się, że krzywe zęby bywają źródłem ciągłych bólów głowy. Częstokroć może prowadzić do paradontozy albo wręcz kruszenia się zębów. A dlaczego mamy się męczyć, skoro wszystkie te problemy możemy z łatwością przeskoczyć? Aby to uczynić wystarczy zdecydować się na założenie stałego aparatu ortodontycznego.

Autor: Aparaty stałe Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *