Temat tego, jak odzyskać byłą dziewczynę pojawiał się często w różnorakich młodzieżowych czasopismach, jeszcze zanim dostęp do internetu był rozpowszechniony w takim stopniu, jak w obecnych czasach. Jak wiemy, z biegiem czasu czasopisma ustąpiły miejsca stronom internetowym, a ściślej mówiąc – forom internetowym.

 

Na forach internauci zadają różnego rodzaju pytania, oraz proszą o rady, bo nie wiedzą, jak postąpić w wielu sytuacjach, a być może z jakiegoś powodu też wstydzą się rozmawiać o tym z rodziną. Natomiast w globalnej sieci tak de fakto nikt nie ma pojęcia kim jesteśmy, nie jesteśmy zmuszeni ujawniać się z imienia oraz nazwiska, jesteśmy całkowicie anonimowi. To właśnie z tego powodu wielu z nas woli taki typ pomocy niż wygadanie się – mówiąc potocznie – komuś na dręczący nas kłopot. Odzyskanie utraconej miłości, niezależnie od tego czy jesteśmy dorosłymi ludźmi czy nastolatkami, jest dla nas bardzo ważne bez względu na nasz wiek. Stereotypowo może nam się zdawać, że osoby, które jeszcze nie osiągnęły pełnoletności, szukając pomocy na ten właśnie temat w internecie są niemądre, pragną zwrócić na swoją osobę większą uwagę itd.

 

To nie jest prawidłowe podejście, ponieważ dla cierpiącej z powodu utracenia miłości osoby to bardzo ważne bez względu na jej wiek. A czasami, dla żartu ktoś może takiej osobie w internecie odpisać w głupi a także prostacki sposób, co nadal bardziej może pogłębić stan osoby proszącej o radę. Z miłości możemy przecież cierpieć w każdym wieku, więc jeżeli ktoś prosi nas o radę, jesteśmy zobowiązani zapewnić mu ją w najlepszy możliwy sposób – może w oparciu o swoje doświadczenia. Sporo par ma bardzo burzliwą historię, ponieważ wielu ludzi albo rozeszło się ostatecznie, lub zdecydowało, dać sobie kolejną szansę i wrócili do siebie, mimo tego, iż sytuacja, która doprowadziła do ich rozstania spowodowała, że związku nie dało się naprawić. Osoba, która zawiodła swoją drugą połówkę, bardzo starała się odbudować w drugiej osobie nadszarpnięte zaufanie. Jest to proces niezwykle długi, ale bez wątpienia nie jest niemożliwy. Jeśli tylko pokażemy komuś kogo kochamy z całych sił, że jest dla nas ważny, mimo tego co zrobiliśmy wybaczy nam i być może ponownie będziemy razem. Żeby tego typu zdarzenia nie występowały, należy bardzo uważać. Czasami jednak wykonujemy coś zanim pomyślimy, że nie należy tego zrobić i… wiadomo, jak to się kończy. Wtedy trzeba pokazać zranionej osobie, iż jest dla nas ważna oraz to, że jedynie ją kochamy.

 

Jednak wybaczenie to nie koniec, ponieważ od tego jak w późniejszym czasie będziemy się zachowywać, zależy to czy nasz związek przetrwa kolejne lata, a być może nawet całe życie. Osoba, której zaufanie zawiedliśmy, pomimo wybaczenia na 100% wciąż ma żal do drugiej o to, co się stało i jeżeli taka sytuacja się powtórzy, kolejna szansa na przebaczenie może się nie nadarzyć pomimo tego, że darzymy kogoś wielką miłością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *