Alkoholizm tyczy się mężczyzn i kobiet, które są uzależnione. Czy naprawdę tak jest? Niestety, chociaż zazwyczaj to słyszymy – nie jest to prawdą. Alkoholizm tyczy się osób, które należą do rodziny osoby chorej. Rodzice, maluchy – efekty czują wszyscy. Do kieliszka zaglądają kobiety, mężczyźni, młodzież. Podczas stresu zamierzamy się zrelaksować. Niewinnie wypijamy kieliszek wina czy piwo. W pewnym momencie alkohol wymyka się nam z pod kontroli.

Alkoholizm jest chorobą, w której tracimy zdolność kontrolowania wypijanego alkoholu. Częstokroć smutek, gniew, żal, strach towarzyszą wszędzie. Schemat picia może iść od pokolenia do pokolenia. Jeżeli już pił ojciec, całkiem prawdopodobne, że jego syn także będzie. Córka szukała będzoe męża, który posiada problem alkoholowy albo jest w jakikolwiek inny sposób dysfunkcyjny.

Bliscy pod wpływem negatywnych emocji będzie kłócić się, frustrację wyładowywać na sobie. Wszystko to na zawsze będzie w naszych psychikach. To skrzywdzenie zostaje w nas na pełne życie, odciska indywidualne piętno.Alkoholik musi się leczyć. Poradę ma możliwość odszukać w wielu miejscach – leczenie alkoholizmu Lublin czy też na specjalnych spotkaniach AA. Powinien sam poczuć potrzebę odrzucenia picia oraz wyjścia z nałogu. Mobilizacją dla niego mogą być bliscy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *